Група шведських вчених з Каролінського інституту провели експеримент за участі 1,3 мільйона людей, пише EurekAlert!.

Читайте також: Назвали симптом, який свідчить про майбутні проблеми з серцем

Дослідники спостерігали за змінами стану їх здоров'я в залежності від того, скільки годин на добу пацієнти спали.

Для цього дослідники використовували метод Мендєлєєвської рандомізації. Усіх добровольців розподіляють по групах в залежності від їх генотипу.

Мендєлєєвська рандомізація – що це?

Цей метод дослідження, який передбачає вивчення причинно-наслідкового зв'язку між факторами ризику і хворобою. Метод базується на генетичній інформації.

Результати показали, що у пацієнтів, які мали пов'язані з безсонням комбінації генів, ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту або серцевої недостатності був значно вищий, ніж в осіб, у яких подібні генетичні варіації були відсутні.

При цьому, мова йшла переважно про великий ішемічний інсульт, а не фібриляцію передсердь (миготливу аритмію).

Ішемічний інсульт – причини виникнення

Це порушення роботи і ушкодження тканин мозку, яке виникає внаслідок порушення його кровообігу. Виникає він через раптове припинення постачання крові до клітин мозку, через що вони починають відмирати.

Лікарі розпізнають два види інсульту: ішемічний (виникає через блокування судин тромбом) і геморагічний (виникає через розрив судини, що призводить до крововиливу). Більш поширеним є ішемічний інсульт – він становить близько 80% усіх випадків.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.