Фахівці Цюрихського університету, перебуваючи в пошуках способів зберігати донорські органи в придатному для пересадки стані, розробили пристрій, який здатний імітувати умови організму людини й тим самим продовжувати життя органів, пише журнал Nature Biotechnology.

Також на тему: Стали відомі ціни на трансплантацію органів в Україні

Як працює "штучне тіло"?

"Штучне тіло", яке розробили швейцарські вчені, дозволяє в автоматичному режимі контролювати рівень цукру та інсуліну в штучній крові, підтримувати необхідний її рівень, а також видаляти з неї шкідливі речовини. Система працює повністю автономно і не вимагає постійного контролю з боку людини.

Органи для трансплантації навчилися зберігати тиждень
Органи для трансплантації навчилися зберігати тиждень \ unsplash.com

Чим це може бути корисно?

Випробування на печінці свиней показали, що "штучне тіло" в змозі підтримувати орган в стані, що дозволяє подальшу трансплантацію, впродовж тижня. Подальші випробування на людській печінці, яка була непридатна для пересадки, показали, що пристрій не тільки зберігає життєдіяльність органу, але навіть в певному сенсі покращує його стан, знижуючи кількість мертвих клітин і рівень запалення.

Автори роботи впевнені, що їхнє дослідження дозволить підвищити ефективність пересадки органів, а також допоможе в лікуванні деяких захворювань, що нині вважаються невиліковними.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.