Дорослий рак можливо діагностувати ще в дитинстві

ДНК допоможе діагностувати рак / unsplash.com

Вчені виявили, що пухлини виробляють добре помітні сигнали за десятки років до розвитку раку. Отже, дорослий рак можна розпізнати в дитячому віці.

Дослідники виявили, що генетичні мутації, що живлять ріст пухлин, можна зафіксувати ще в дитячому віці пацієнта. Отже, в майбутньому дітей можна проводити через ДНК-аналіз заради пошуку специфічних мутацій, що допоможе запобігти розвитку важких хвороб, пише The Daily Mail.

Також на тему: Нова терапія раку підтвердила свою ефективність

Як діагностують рак за ДНК?

Власне, аналіз ДНК дитини можна зробити й в наші дні, але це дорого, якщо експерти не знають, що шукати. Тому не можна зробити його обов'язковим для усіх. Нині подібні аналізи проводять для пошуку специфічних мутацій, якщо є дані, що вони можуть з'явитися (наприклад, через батьків).


ДНК-тести допоможуть діагностувати рак / Фото: unsplash.com

Дослідження показало, що при пухлинах яєчників генетичні зміни відбуваються рано – часом за 50 років до виникнення раку. Саму цю пухлину називають "тихою вбивцею", оскільки до останньої стадії вона себе не проявляє. А коли з'являються такі симптоми, як втрата апетиту і здуття, жінки довго приймають їх за проблеми з травленням, а правильний діагноз ставлять зовсім пізно.

Вчені лондонського Francis Crick Institute розробили перший атлас генетичних мутацій по цілому спектру типів раку. Уже відомо, які мутації в генах можуть за роки і десятиліття до розвитку хвороби викликати понад 30 різних пухлин. Тепер необхідно створити доступний за вартістю універсальний генетичний тест, що дозволяє вчасно отримувати цю інформацію

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Пропозиції партнерів

Коментарі
Залиште відгук