Ігрова залежність має два аспекти – психологічний та соціальний компонент, зазначає психолог та психотерапевт В’ячеслав Халанський у коментарі НВ.

Читайте також: Як позбутися депресії без ліків: 5 найкращих способів

1. Психологічний аспект

Хто схильний до лудоманії:

ті, в чиїх сім’ях встановили заборону на вираження почуттів;

Коли у сім’ї не заведено говорити про свої почуття, то людина шукає спосіб, як пережити щось особливе.

люди, що схильні до відчуття самотності;

Через те, що у сім’ї не заведено говорити про почуття. дитина відчуває себе самотньою. А психіка дитини просто не може впоратися з цією проблемою.

Ігрова залежність: аспекти
Ігрова залежність: аспекти

ті, у сім’ях яких любов потрібно було заслужити;

У сім’ї, де потрібно докласти зусиль, щоб довести батькам свою цінність, люди починають переїжджати до великих міст. Їх мета – доказати свою значущість, але у разі низької самооцінки вони можуть відчути неповноцінність.

ті, у кого був травматичний досвід;

Травма та блокування емоцій розколюють психологічне "я" на багато частин. Тому людина вважає, що ніби може відігратися, вирушивши до місця, де роблять ставки.

люди з інфантильним мисленням без системи цінностей;

У таких людей відсутня відповідальність, немає свого життя, немає права на помилки. Інфантилізм призводить до розриву з реальністю.

2. Соціальний аспект

Залежність від азартних ігор – проблема не лише однією людини, а всієї сім’ї. Тому потрібно розв'язувати проблему разом.

Ігрова залежність – соціальна проблема
Ігрова залежність – соціальна проблема

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.