Хворобою Альцейгмера можна заразитися

842 Читать новость на русском
Хвороба Альцгеймера може передаватися
Хвороба Альцгеймера може передаватися / habr.com

Міжнародна група вчених з Великобританії, США і Японії отримала експериментальне підтвердження того, що зараження хворобою Альцгеймера цілком ймовірно. Зокрема, воно може бути наслідком медичних процедур.

Про це повідомляє журнал Nature.

Читайте також: Вилікувати невиліковну хворобу Альцгеймера можна: науковці зробили вагомий крок

Міжнародний колектив наукових фахівців під керівництвом доктора Джона Колліндж з Інституту поранених захворювань Університетського коледжу Лондона здійснив дослідження, яке підтвердило: запропонована раніше гіпотеза про зараження хворобою Альцгемйреа шляхом проникнення молекул бета-амілоїд правдива, заразитися Альцгеймером дійсно можливо.

Хвороба Альцгеймара
Хвороба Альцгеймера 

В ході експериментів дослідники вводили мишам гормон росту людини з домішкою бета-амілоїду. Згодом у цих мишей в мозкових структурах виникли характерні бляшки, відсутні у тварин з контрольної групи.

Автори дослідження переконані: це відкриття посприяє певних змін в хірургії. Хірургічні процедури повинні здійснюватися з урахуванням ризиків передачі бета-амілоїду.

Висновки вчених: введений ззовні білок попередник бета-амілоїду (Amyloid precursor protein) може привести до появи хвороби Альцгеймера.

 
Хвороба Альцгемера – що це?
Це захворювання, яке виникає у людей у похилому ​​віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду та сторонньої допомоги.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук