Хворобу Альцгеймера навчилися передбачити за 30 років до перших симптомів

Вчені змогли виявити хворобу Альцгеймера за 30 років до перших симптомів
Вчені змогли виявити хворобу Альцгеймера за 30 років до перших симптомів / pixabay.com

Перші ознаки хвороби Альцгеймера можна виявити задовго до очевидних симптомів.

Американські вчені з 1995-го до 2013 року спостерігали за здоров'ям 290 добровольців, у більшості з яких були родичі, які страждають захворюванням. До кінця експерименту когнітивні здібності погіршилися у 81 учасника, пише Frontiers in Aging Neuroscience.

Читайте також: Що крім здорового способу життя врятує від хвороби Альцгеймера

На МРТ-знімках випробовуваних було помітно, як за 3-9 років до розвитку хвороби зменшилася скронева частка мозку, що відповідає за довготривалу пам'ять.

 
Хвороба Альцгеймера – що це?
Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті та старечого недоумства.

У спинномозковій рідині добровольців, які зіштовхнулися з деменцією, виявили підвищений рівень тау-білка, пов'язаного з розвитком хвороби Альцгеймера. Використовуючи комп'ютерне моделювання, вчені з'ясували, що зміни почалися приблизно на 34 роки раніше.

В іншому дослідженні Вчені з Університету Дьюка змогли виявляти хворобу Альцгеймера на ранній стадії. Дослідники стверджують, що маркером розвитку хвороби є специфічні зміни сітківки очей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук