Існує лише 4 типи особистості, – вчені

1095 Читать новость на русском
Вчені довели поділ особистості на типи
Вчені довели поділ особистості на типи / nebhealth.org

Американські науковці провели опитування понад мільйон людей та вперше довели поділ особистості на чотири типи.

Про це йдеться у дослідженні науковців з Північно-Західного університету, що у штаті Іллінойс, пише Science Daily.

Читайте також: Назвали спосіб, який допоможе позбутися від депресії

Вони провели аналіз даних 1,5 мільйона людей. Учасники експерименту добровільно проходили онлайн-опитування і отримували відповідь щодо своєї особистості. Анкети, які розроблювали десятиліттями, містили від 44 до 300 питань.

Вчені довели поділ особистості на типи
Вчені довели поділ особистості на типи

Після того, як вчені проаналізували результати, вони встановили 5 основних рис особистості – невротизм, екстраверсія, відкритість, готовність до згоди та сумлінність.

Дослідники виокремили 4 типи особистості:

1. Мінливі

Цих людей характеризує високий рівень невротизму, екстраверсії, зазвичай вони закриті. За думкою дослідників, це типова характеристика людини. Найчастіше до цього кластеру відносять жінок.

2. Замкнені

До цього кластеру можна віднести людей, які не є невротичними та відкритими, проте емоційно стабільні, сумлінні. Вони – не виражені екстраверти, але можуть піти на компроміс.

3. Лідери

У цього типу людей рівень невротизму низький, всі інші показники рис особистості – високі. Ймовірність того, що людей можна буде віднести до цього типу кластеру, зростає з віком. За даними дослідників, ці люди надійні, відповідальні та відкриті до нових ідей. До цього типу особистості теж частіше потрапляють жінки.

4 типи особистості
4 типи особистості

4. Егоцентрики

Ці люди мають низьку відкритість, сумлінність, готовність до компромісу, проте у них високий рівень екстраверсії. З віком число людей, які можна було б віднести до цього типу особистості, зменшується.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук