Існує зв'язок між питною водою та раком

Існує зв'язок між питною водою та раком
Існує зв'язок між питною водою та раком / Фото з вільних джерел

Вчені з США провели дослідження, встановивши зв'язок між миш’яком та іншими хімічними елементами, які є у водопроводі, та розвитком онкологічних хвороб.

Дослідники з Environmental Working Group (Американської робочої групи з охорони навколишнього середовища) проаналізували 2,737 різних систем громадського водопостачання в штаті Каліфорнія, пише журнал Environmental Health.

Читайте також: Чому ми так любимо смак кави та пива: пояснили феномен

Вони виявили, що забруднювачі води можуть стати причиною понад 15 тисяч випадків захворювання на рак.

До забруднень вчені включили такі хімічні речовини як миш'як, шестивалентний хром і радіоактивні елементи (уран і радій).

Велика частина раку припадала на наявність миш’яку у воді. Його поява може бути наслідком природних процесів, а також результатом промислового впливу.

Причому навіть дуже низький рівень миш'яку вважається дуже канцерогенним.

Відомо, що за 47% передбачуваних випадків захворювання на рак відповідальний миш'як в питній воді, а близько третини передбачуваних діагнозів раку пов'язані з побічним ефектом від обробки питної води. Ще 16% випадків припадає на шестивалентний хром.

Тому дослідники радять споживачам використовувати спеціальні сертифіковані фільтри, які спрямовані на очищення питної водопровідної води від небезпечних забруднювачів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук