Що таке коронавірус та чи загрожує він людству

Вірус у Китаї – це новий тип коронавірусу, тобто захворювання з групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. В зоні ризику дихальні шляхи, травна та нервова системи, в тому числі серце, а ще печінка, нирки та очі.

До цього людство познайомили зі шістьма штамими коронавірусу, які вражають людину. Новий, що спалахнув у Китаї – сьомий. Офіційна назва – Covid-2019.

Важливо! Чіткий алгоритм на випадок підозри коронавірусу

Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка й ускладнене дихання. Спалах нагадав про вірус Sars, від якого на початку 2000-х років у десятках країн, переважно в Азії, загинули 774 людини. Аналіз генетичного коду нового вірусу показав, що він тісніше пов'язаний із Sars, ніж будь-який інший коронавірус людини.

Це група вірусів, які здатні викликати застудні захворювання та нетипові пневмонії. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини.

 
Коронавірус – що це?
Це рід вірусів, які здатні викликати застудні захворювання та атипові пневмонії. В основному, коронавірусами заведено вважати віруси інфекційного бронхіту птахів, хоча в цю родину входять і коронавіруси людини. 
Коронавірус Covid-2019
Саме так офіційно називають спалах коронавірусної хвороби, яка розпочалась в Китаї у 2019 році. Інфекцію вперше виявили в місті Ухань, ймовірно, саме там вона й зародилася. Місцеві жителі захворіли на пневмонію невідомого походження. Вчені вивчили геном вірусу та встановили, що він на 70% схожий на SARS-COV, який у 2012 році став причиною високої смертності через гострий респіраторний синдром.
Спалах коронавірусу Covid-2019 пов'язаний з ринком морепродуктів та тварин, що в місті Ухань. Там торгували дикими тваринами для споживання. Все вказує на те, що хвороба має саме тваринне джерело інфекції. 

Перша смерть від вірусу в Китаї

Перша смерть від цього таємничого вірусу трапилася 11 січня. Зараз медики реєструють понад 80 тисяч хворих, а недуга швидко шириться світом.


Коронавірус у Китаї

В інших країнах перевіряють китайців, які прибувають, зокрема й в Україні теж проводять температурний скринінг. 


Перевірка на коронавірус

Вірус здебільшого сконцентрований у місті Ухань, хоча спалахи вже зафіксовано не лише в окремих провінціях Китаю, а й по всьому світу.

До теми: Коронавірус в Європі: в яких країнах зафіксували Covid-19

Захворювання поза межами Китаю

Коронавірус з'явився в Ухані ще в грудні. За останніми даними, від нього вже загинули майже 3 тисячі людей. Нині китайський коронавірус зафіксували у 28 країнах світу (окрім Китаю) та у Гонконгу. Зокрема, коронавірус Covid-2019 зафіксували у 12 країнах Європи. Найбільше випадків захворювання в Італії. В країні зафіксовано 322 випадки зараження коронавірусом та 11 смертей.

 
Вірусна пневмонія – симптоми
  • висока температура, яка стабільно тримається;
  • погіршення загального стану;
  • втрата апетиту;
  • часте дихання, виникає задишка;
  • слабкість, млявість, зниження активності;
  • кашель різної інтенсивності.

Що відомо про хворобу

Залишається багато незрозумілих і невідомих моментів. Однак, ми знаємо, що хвороба може передаватися через інфіковану людину. Надходять повідомлення про нові випадки захворювання в Китаї та інших країнах, тож ми робимо висновки, що вірус буде поширюватись,
– розповів керівник благодійної організації Wellcome Trust Джеремі Фаррар.

Актуально: Світ повинен готуватися до пандемії, – ВООЗ 

Наразі у Китаї значно зменшилося число випадків зараження коронавірусів Covid-19. За останню добу зафіксували всього 394 нових випадки зараження. Загалом одужало від коронавірусу понад 30 тисяч осіб.

Вчені прийшли до висновку, що коронавірус не такий небезпечний, як вважалось раніше. 

Ось останні цифри про небезпеку коронавірусу:

  • У 80% випадків захворювання Covid-19 призводить лише до слабких симптомів, які не становлять небезпеки.

  • У 14% випадків розвиваються серйозні проблеми, включаючи пневмонію і труднощі з диханням.

  • У 5% випадків хвороба призводить до критичних станів – дихальної недостатності, септичного шоку.

У 2% випадків хворі помирають. Що старша людина, то небезпечніший для неї цей вірус, тоді як діти заражаються доволі рідко. Також виявилось, що чоловіки частіше помирають (2,8%), ніж жінки (1,7%).


Дані про смертність від коронавірусу/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук