Куріння забирає життя в кожної десятої людини у світі, – вчені

458 Читать новость на русском
Куріння
Куріння / www.pexels.com

Як виявили науковці, причиною кожної десятої смерті в світі виявляється куріння. Причому половина з цих смертей припадає на чотири країни – Росію, США, Китай та Індію.

Про це пише ВВС.

Оскільки тютюнові компанії лише прогресують та освоюють нові ринки, особливо в країнах, які розвиваються, рівень смертності може зрости ще більше.

Дослідження опубліковане в медичному журналі The Lancet на основі доповіді "Глобальний тягар хвороб" 2015 року. Там вчені використовували дані про куріння в 195 країнах за останні 15 років.

Незважаючи на те, що вже понад півстоліття існують незаперечні докази згубних наслідків вживання тютюну для здоров'я, сьогодні кожен четвертий чоловік у світі щоденно курить,
– розповів один з авторів дослідження доктор Емануела Гакідоу.

Дослідження також виявило, що деякі люди відмовляються від куріння, до прикладу, через збільшення податків чи освітніх программ. Лише за 25 років кількість курців у Бразилії знизилася з 29% до 12% серед чоловіків і з 19 до 8% серед жінок.

В той же час у Росії кількість жінок-курців зросла на 56,2%, а от кількість чоловіків-курців знизилася на 11%. Схожі тенденції спостерігаються і в деяких азіатських регіонах.

"Куріння залишається другим за поширеністю фактором ризику ранньої смерті та інвалідності (після високого тиску), і для подальшого зниження його впливу ми повинні активізувати боротьбу проти тютюну", – додала лікар.

Читайте також: Страшна статистика. Куріння вбиває кожного десятого українця

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук