Люди з якою групою крові мають підвищений ризик смертності від важкої травми

828 Читать новость на русском
Групи крові / Фото з вільних джерел

Дослідники Токійської медичної та стоматологічної університетської лікарні встановили, що пацієнти, у яких перша група крові (О) мають підвищений ризик смертності внаслідок важкої травми.

За даними лікаря Ватара Такаяму, цей тип крові має потенційний фактор ризику кровотечі на 28%, яка своєю чергою є основною причиною смертності у пацієнтів з тяжкою травмою, пише MedicalXpress. У людей, які мають іншу групу крові, ця цифра сягає 11%.

Читайте також: У чому особливість людей з четвертою групою крові

Автори дослідження проаналізували дані медичних записів майже 900 пацієнтів з тяжкими травмами, яких привозили до центрів медичної допомоги з 2013 по 2016 роки.

Люди з першою групою крові мають нижчий фактор фон Віллебранда, препарату для згортання крові, ніж ті, у яких інші групи крові. Він може бути пов'язаний з більш високим рівнем кровотечі.

Дослідники наголошують, що дані у дослідження були японськими, тому існує потреба у дослідженні, щоб зрозуміти, чи будуть такі ж результати для інших етнічних груп. До того ж, автори не проаналізувати вплив окремих типів крові – А, В, АВ – на важкі травми. Натомість у дослідженні порівнювали тип О до не-О-типу.

До слова, анемія, яка спричинена порушенням синтезу гема внаслідок дефіциту заліза в організмі, є однією з найпоширеніших захворювань крові. Найчастіше таке захворювання виникає у жінок, проте і у представників чоловічої статі нерідко зустрічається низький рівень гемоглобіну.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук