Особливо часто такі мікроби зустрічаються в лікарнях, де їх розносять і люди, і навіть комахи, пише Journal of Human Evolution.

Будьте обережними: Виявили нову небезпеку губок для миття посуду

Автори дослідження розміщували липкі стрічки та інші пастки в палатах, прийомних і пологових відділеннях, а також в їдальнях семи британських державних лікарень.

Починаючи з 2010 року їм вдалося зловити майже 20 тисяч комах, з яких понад 75% становили мухи.

Після чого вчені провели аналіз мікрофлори, що населяє поверхню тіла комах, а також їх кишківник.

Аналіз показав, що майже 90% комах виявилися переносниками тих чи інших бактеріальних інфекцій, причому іноді в таких кількостях, що здатні викликати хворобу в людини.

Вченим вдалося ізолювати й визначити 86 штамів бактерій, найпоширенішими з яких виявилися ентеробактерії — такі як сальмонела або кишкова паличка, – вони зустрічаються у 41% комах.

У 24% виявилися бацили, у 19% – стафілококи.

Дослідження показало, що більша частина виділених штамів були стійкі як мінімум до одного антибіотика, а 19% – до кількох.

За переконанням авторів, комахи є небезпечним каналом поширення лікарняних інфекцій, в тому числі мультирезистентних бактерій. Вони рекомендують приділяти підвищену увагу заходам боротьби з ними.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.