Дикі тварини – переносники вірусу

Коронавірус COVID-19 – близький родич відомих раніше вірусів SARS і MERS. Сухий кашель, слабкість, головний біль і лихоманка – усі симптоми спричиняли ці віруси. Оскільки попередні версії мали тваринне походження, вчені почали рухатися в цьому напрямку. Відтак підозра впала на кажанів.

Читайте також: Останні новини про коронавірус на лайнері "Diamond Princess": захворіли вже 285 людей

Тим більше, тварин продавали на ринку в місті Ухань. Суп із цих летючих ссавців – це популярний делікатес у країні. Тож експерти відзначили, що імовірно, кажани й розповсюдили заразу.

Кажан став резервуаром вірусу. Мутації могли призвести до появи нового типу вірусу, який став патогенним для людини,
– відзначив президент Українського медичного клубу Іван Сорока.

коронавірус 2020
Кажани могли стати розповсюджувачами нового типу вірусу

Під підозру потрапила і китайська кобра, а також південнокитайський багатосмужковий крайт. Зрештою, вчені виокремили іншу тварину – панголіна. Його теж вживають у їжу.

коронавірус 2020 панголін
Вчені припустили, що коронавірус передався людині від панголіна

На ринку Уханя м'ясо цього ссавця не є рідкістю. З перших 41 заражених, 27 осіб часто відвідували ринок, на якому продавали панголінів. За словами мікробіологині Олени Лівінської, якщо подивитися відео з цього базару, то можна побачити, що там продавали смажених пацюків, летючих мишей, панголінів, котів і собак, яких там також споживають у їжу.

Насправді, дивно, що цей спалах не стався раніше,
– прокоментувала мікробіологиня.

Біологічна зброя – причина вірусу

Ще одна версія походження вірусу – біологічна зброя, тому що в Ухані є потужна лабораторія біобезпеки. Першими цю версію оприлюднило видання The Washington Times із посиланням на колишнього офіцера ізраїльської військової розвідки мікробіолога Дані Шогама.

Однак, чоловік не надав розлогих пояснень. У Китаї офіційно спростували цю версію. Зокрема, наші вчені теж сумніваються щодо цього.

Щоб віруси були активні, вони мають проживати в якомусь біологічному об'єкті, адже розмножуються саме в клітинах живих організмів,
– пояснив президент Українського медичного клубу Іван Сорока.

Попри те, що походження інфекції, яка забрала півтори тисячі життів, досі не відома, експерти радять українцям:

  • Не панікувати;
  • Уникати споживання м'яса невідомого походження, особливо, екзотичного;
  • Мити руки, оскільки це найпростіший спосіб не заразитися;
  • Не торкатися обличчя брудними руками.

Також можна сміливо замовляти посилки з Китаю. Навіть якщо якийсь вірус і буде на коробці, він точно зникне за час доставки. Тому що подолавши такий довгий шлях, він просто загине. Переносниками вірусу можуть бути лише живі організми.

коронавірус 2020 інфографіка
Міфи та правда про коронавірус 2020 / Інфографіка 24 каналу

Останні новини про коронавірус COVID-19:

  • Станом на 15 лютого, від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 1526 людей. Загальна кількість інфікованих – понад 1500 осіб по всьому світу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайну ситуацію через поширення коронавірусу.
  • Наявність інфекції в Україні підозрювали, але жоден випадок не підтвердився.
  • Японія підтвердила ще 67 випадків зараження коронавірусом серед пасажирів круїзного лайнера Diamond Princess, який перебуває на карантині біля берегів Японії. Відтак, загалом кількість хворих на судні зросла до 285 осіб.
  • Громадян України повинні евакуювати з епіцентру поширення хвороби, міста Ухань, 19 лютого.
  • Від коронавірусу помирають в середньому 9% інфікованих. Більшість жертв – люди похилого віку, які страждають від інших супутніх захворювань, таких як хвороба Паркінсона чи діабет.
  • Туристичні компанії та онлайн-агентства тимчасово припинили організацію групових турів до Китаю.
  • Посольство України в КНР радить утриматись від поїздок до країни, у якій вирує епідемія.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте в розділі Здоров'я.