Про це на брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусу повідомив заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Читайте також: В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус

Принцип "захворів – сиди вдома" повинен працювати та не завдавати клопоту з оформленням лікарняного. Самоізоляцію слід застосовувати у випадку, якщо перебіг хвороби нескладний та не потребує звернення у поліклініку.

До того ж, питання є актуальним у випадку поширення коронавірусу.

Віктор Ляшко
“Це питання треба опрацювати у випадках, коли людина готова на самоізоляцію і немає симптомів для госпіталізації, тому що важких випадків на сьогодні фіксується до 20% від усіх випадків захворювання, а таких, які потребують лікування в реанімаційному відділенні – лише 3%. Це не така велика кількість, тому більшість країн йде на те, щоб рекомендувати цим людям самоізоляцію”.

У МОЗ зазначили, що хочуть унеможливити юридичні наслідки самоізоляції. Зокрема, процедуру отримання лікарняного на роботі. Всі ці нюанси юридично опрацюють та запустять в дію.

Як проходить самоізоляція

Самоізоляція — це, перш за все, утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування, адже близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж два метри або тривалістю понад 15 хвилин, збільшує ризики заразитися коронавірусом.

Відстань – це гарантія безпеки. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Офісам та державним установам, варто розглянути можливість роботи всіх або частини співробітників дистанційно.

Людям, які перебувають на ізоляції потрібний окремий посуд і рушники, спокій, маска, а тим, хто за ними доглядає, потрібно мити руки, прибирати та провітрювати приміщення, використовувати звичайні дезінфектанти для прибирання.

Завжди добре мати вдома запас питної води та їжі на кілька днів. Особливо, якщо у вас вдома є діти чи родичі літнього віку. Бігти та скуповувати все в магазині не слід, але мати певний запас продуктів вдома хороша ідея. Якщо ви будете на домашньому лікуванні, то продукти вам можуть залишати і під дверима знайомі чи родичі.

Актуально: Жінка хворого коронавірусом чоловіка перебуває у власній квартирі на самоізоляції

Ймовірність передачі вірусу через каналізації

Коронавірус Covid-2019 передається повітряно-крапельним шляхом і питання щодо можливості передачі збудника через фекально-оральний шлях – не зафіксовано. ВООЗ не рекомендує знезаражувати стічні води.

Примітно, що в закладі "Нові Санжари" все ж проводять додаткове знезараження стічних вод, адже там є резервуар в який додаються засоби для дезінфекції, які знезаражують стічні води.

В Україні виявили коронавірус

  • 3 березня в Україні підтвердили перший випадок захворювання на коронавірус. Занедужав чоловік, який подорожував Італією разом із сім'єю.
  • 20 лютого Україна евакуювала з Китайського Уханя 45 українців та 27 іноземців. Усі евакуйовані є здоровими, симптомів захворювань у них немає.
  • Люди перебувають на обсервації в медичному центрі "Нові Санжари", на Полтавщині. Там вони проведуть 14 днів, аби переконатися, що у нікого не має збудника коронавірусу Covid-2019.
  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією. Під час них постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний. Відтак, щоб заспокоїти настрої людей, до евакуйованих долучилась і міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Через стрімке поширення коронавірусу по світу, на кордоні з Україною ДПСУ та МОЗ розпочали температурний скринінг пасажирів, котрі прямують з Італії. Перевірки запроваджені також на пунктах пропуску на кордоні зі Словаччиною, Румунією та Польщею.
  • Кабінет міністрів України максимально мобілізований, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу в Україні. В Україні працює національний штаб, який двічі на день збирає інформацію по країні на виявлення коронавірусу.

Правда та міфи про коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.