Народжувати у джакузі та під музику: на Сумщині відкрили сучасне пологове відділення

571 Читать новость на русском

Завдяки об'єднанню та децентралізації на Сумщині оновили пологове відділення до європейського рівня. Тепер до міста Тростянець їдуть народжувати не лише місцеві жінки, а й мешканки сусідніх областей. Адже тут це можна зробити у джакузі, під музику і зовсім безкоштовно.

Востаннє ремонт у старій районній лікарні робили більше 40 років тому. Зміни почались після утворення об'єднаної територіальної громади.

Важливо: Верховна Рада проголосувала за реорганізацію закладів охорони здоров'я

► Ремонт у пологовому

Одразу місцеві жителі взяли за правило – щороку ремонтувати щонайменше одне відділення. 2018 року оновили терапію, а у 2019 році – пологове та гінекологічне відділення.

В нас є індивідуальний сімейний пологовий зал, індивідуальні післяпологові сімейні палати, де жінка може бути зі своїми членами сім'ї чи з групою підтримки – кого вона забажає,
– розповіла завідувачка пологового відділення Тростянецької лікарні Тетяна Сидоренко.

Пологове відділення після ремонту

Пацієнткам, які тут не вперше, є з чим порівнювати. Вони зізнаються, що у старому відділенні взимку доводилось лежати у палатах у верхньому одязі. Тепер відділення зроблене за прикладом приватних лікарень у Польщі. Тут є навіть джакузі.

"Джакузі для того, щоб зняти стрес перед пологами. Бульбашки і тиск води на все тіло – це як масаж. Він допомагає зняти стрес і жінка входить у пологи більш-менш спокійнішою", – пояснила Тетяна Сидоренко.

кміната з джакузі пологовий тростянець
Кімната з джакузі у пологовому відділенні

► Скільки грошей пішло

На ремонт пологового пішло 6 мільйонів гривень. Більша частина – це кошти із бюджету громади. Також пожертви до благодійного фонду, донорами якого стали всі жителі Тростянця.

Читайте також: Лікарі штучно стимулюють пологи, щоб діти не народжувались у вихідні, – Дубілет

Зміна кількості народжуваності в пологовому Тростянця

За місяць в оновленому відділенні вже народилося приблизно 40 дітей. Тоді як у старому відділенні народжувалось менше сотні малюків за рік.

"Зараз мова йде про 200 – 250 пологів на рік, які повинні бути у відділенні, тоді Нацслужба здоров'я дозволить підписати угоду з нею. І буде оплачувати ці пологи держава", – зазначив голова Тростянецької громади Юрій Бова.

► Плани на наступні роки

За чотири роки Тростянецьку лікарню планують перетворити у сучасний медзаклад. Наступного, 2020 року, оновлюватиму неврологічне відділення.

Більше про лікарні в Україні – читайте тут.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук