Назвали сік, який здатний знизити кров'яний тиск

Назвали сік, який здатний знизити кров'яний тиск / pixabay.com

Японські вчені провели дослідження та встановили, що томатний сік здатний знижувати кров'яний тиск та вміст в крові ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ).

Експерти з Токійського медичного і стоматологічного університету залучили до експерименту 184 чоловіків та 297 жінок, пише EurekAlert!.

Читайте також: Спростували користь одного з видів м'яса

Середній вік учасників – 58 років. Усі вони протягом одного року отримували стільки томатного соку, скільки вони хотіли.

Фахівці повідомили, що вживання напою пов'язаний зі зменшенням кров'яного тиску у 94 випробовуваних з нелікованою предгіпертензією і гіпертензією.

 

Це захворювання, коли артеріальний тиск не приходить у норму. У здорової людини після фізичного чи емоційного перенавантаження тиск підіймається, проте за певний час він повертається до норми. Якщо ж тиск не приходить до норми і залишається підвищеним – це так звана есенціальна АГ.

Систолічний тиск в добровольців зменшився з 141 до 137 міліметрів ртутного стовпа, а діастолічний – з 83 до 80 міліметрів ртутного стовпчика.

Томатний сік  здатний знизити кров'яний тиск
Томатний сік здатний знизити кров'яний тиск

Рівень холестерину у 125 учасників знизилися в середньому з 155 до 149,9 міліграма на децилітр. Вміст в крові ліпопротеїнів низької щільності пов'язують з "поганим" холестерином.

Позитивний вплив томатного соку не залежало від віку та статі. При цьому не було помічено ніяких серйозних відмінностей між способами життя випробовуваних до і після експерименту.

Чим корисні інші соки
Чим корисні інші соки

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук