Немовлятам в Україні не вистачає вакцин

Вже більше року немовлятам в Україні не роблять щеплень від туберкульозу. На всіх не вистачає вакцин. У липні медзаклади отримали партію препарату, але вистачило його заледве на два тижні. Не вистачає і інших щеплень.

Якщо вакцини проти гепатиту В медикам вистачає щонайменше до кінця року, то БЦЖ — від туберкульозу, якщо і з'являється, то одразу зникає. В липні пологове відділення отримало лише двісті доз БЦЖ. Тож вакцини вистачило заледве на два тижні.

В одній із поліклінік розповідають — у них на БЦЖ чекають щонайменше 800 дітей. Якщо малюкам не зробити вакцинацію до двох місяців, то згодом діткам перед щепленням доведеться роботи проби "манту". А туберкулін, який для цього використовують, також в дефіциті. Тож часто батькам доводиться відкладати БЦЖ до кращих часів. Часто затягується і вся програма щеплень.

Втім, комплекс проти дифтерії, правцю та кашлюка медики можуть лише розпочати. Адже він включає чотири щеплення, а вакцина є лише для двох перших.

У Міністерстві охорони здоров'я визнають: вакциною від туберкульозу забезпечили лише на 10% від потреби. На офіційному сайті пояснюють чому.

Ситуація з нестачею склалася з декількох причин: багаторічне недофінансування програми імунопрофілактики, девальвація гривні, що призвела до подорожчання імунобіологічних препаратів, а також відсутність вибору вакцин на ринку та конкуренції серед компаній, які виходять на торги.

Коли ж медзаклади отримають вакцини у Міністерстві не кажуть. Лише обіцяють залучати гуманітарну допомогу.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук