Ці висновки базуються на результатах глобального дослідження американських вчених з Інституту показників і оцінки здоров'я в Сіетлі (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME), пише медичний журнал Lancet.

Читайте також: Правильне харчування – це недорого та смачно: відома фітнес-тренер пояснила чому

Статистика свідчить: у 2017 році шкідлива їжа стала причиною 11 млн випадків смерті, яким можна було запобігти. Дослідники зазначають: вживання тютюну передчасно вбило 8 млн чоловік. А через високий тиск померло 10.4 млн людей.

Основні причини смерті, які пов'язані з поганим харчуванням, – це серцеві напади та інсульти, рак і діабет другого типу.

Найбільшою проблемою є не "харчове сміття", а дефіцит мінералів та вітамінів, які є в овочах та фруктах. Тобто велика кількість смертей припадає на відсутність здорових продуктів в раціоні.

Збільшує ризик передчасної смерті надмірне вживання великої кількості солі червоного і переробленого м'яса, солодких напоїв і невелика кількість молока і клітковини в раціоні.

А от зменшити ризик смерті через погане харчування може достатня кількість фруктів, горіхів і насіння, овочів, цільного зерна і омега-3 жирних кислот з морепродуктів у щоденному раціоні.

При цьому вчені зазначають: жодна країна світу не харчується оптимально, навіть середземноморські держави, жителі яких вживають велику кількість фруктів, овочів, горіхів і бобових.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.