Нобелівська премія-2018: комітет оголосив лауреатів з медицини та фізіології

6405 Читать новость на русском
Нобелівську премію-2018 з медицини та фізіології здобули Джеймс П. Елісон та Тасуку Хонджо
Нобелівську премію-2018 з медицини та фізіології здобули Джеймс П. Елісон та Тасуку Хонджо

Нобелівську премію-2018 з медицини та фізіології отримали Джеймс П. Елісон та Тасуку Хонджо. У понеділок, 1 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я першого у 2018 році лауреата.

Найпрестижнішу премію в сфері медицини науковці отримали за "відкриття терапії онкозахворювань шляхом сповільнення негативної імунної регуляції".

Дж. Елісон – імунолог і фахівець з імунотерапії раку, професор Онкологічного центру ім. Андерсона Техаського університету.

Т. Хонджо – імунолог, лауреат численних премій, зараз працює в Кіотському університеті.

Елісон та Хонджо дослідили здатність імунної системи атакувати ракові клітини, "відпускаючи гальма" імунних клітин.

Так, Елісон вивчав білок CTLA-4, який функціонує як "гальма" імунної системи. За умов "відключення" цього білка клітини нашої імунної системи починають атакувати пухлини. Хонджо досліджував інший білок, PD-1, який також впливає на здатність імунної системи активно боротись з раковими клітинами.

1 жовтня у столиці Швеції Стокгольмі розпочався нобелівський тиждень, упродовж якого світ дізнається власників нагород за досягнення у медицині та фізіології, фізиці, хімії, економіці, а також буде оприлюднено ім’я лауреата премії миру.

Читайте також: Україна номінувала Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру

Додамо, Нобелівську премію з літератури у 2018 році не вручатимуть. Причиною тому став секс-скандал, у який потрапив чоловік однієї з членкинь комітету. Щоправда, цьогорічного переможця все ж оголосять, але вже у 2019-ому.

Церемонія нагородження відбудеться традиційно 10 грудня – у день смерті Альфреда Нобеля.

Нагадаємо, що у 2017 році Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали одразу три науковці: Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янг. Найпрестижнішу наукову нагороду вони здобули за "відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми". Зокрема, у їхній роботі мовилося про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня та ночі.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук