Нова проста методика допоможе виявити рак горла на ранній стадії

- Читать новость на русском
Виявлення раку горла на ранній стадії / keywordbasket

Зазвичай рак горла виявляють на пізній стадії, але вилікуватись тоді вкрай важко. Нова методика дозволяє виявити захворювання раніше, завдяки чому шанси на успішне лікування збільшуються.

Нову методику розробила міжнародна команда дослідників з Університету Дьюка, Каліфорнійського університету і Бірмінгемського університету, повідомляє Science Daily.

До теми: Створили технологію, завдяки якій можна буде уникнути тестування ліків на тваринах

Основою діагностики є аналіз слини на наявність вірусу папіломи людини 16 типу (HPV-16), адже саме цей штам пов'язаний з розвитком раку горла.

Діагностика раку носоглотки за допомогою слини
Рак горла можна визначити на ранній стадії за допомогою аналізу слини / cadenaser.com

Використовуючи спеціальний чип, фахівці виявляють вірусні частки в слині Екзосома та концентрують зразки слини з високим її вмістом. Адже вважається, що ці крихітні бульбашки є важливими для міжклітинної комунікації, і їх концентрація значно зростає під час деяких онкозахворювань. 

Нова методика може використовуватись не лише для діагностики, а й для слідкування за перебігом хвороби та ефективності лікування.

Дослідники вже використали методику на 10 пацієнтах і точність діагностики склала 80%. Такий аналіз не дорогий і займає всього 5 хвилин, тому вчені сподіваються, що вона знайде своє місце у клінічній діагностиці. 

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук