Кров у розширеній судині застоюється, інколи це призводить до виникнення тромбу.

Читайте також: Коли варто йти до проктолога: тривожні симптоми

Проктолог Олена Смирнова зазначила, що інформації про геморой багато, проте важливо розуміти, де правда.

Міф: "Геморой переростає в рак"

Рак кишківника не з'являється через геморой, але вони схожі за симптомами. А це ще одна причина при першому дискомфорті звернутися до лікаря.

Міф: "Біль в області заднього проходу – це завжди геморой"

Насправді це можуть бути інші захворювання. Симптоми можуть бути схожими, тому точний діагноз може поставити тільки лікар.

Міф: "Не хочу звертатися до лікаря, обов'язково відправить на операцію"

Все залежить від ситуації, Вам необхідно проконсультуватися з лікарем і обговорити можливі варіанти лікування. Операції не варто боятися, вона призначається при необхідності і тільки з метою позбавити Вас від дискомфорту і болю.

Міф: "Лікар-проктолог лікує тільки геморой"

Ні, крім геморою ще парапроктит, свищі прямої кишки, анальні тріщини, крижово-куприкове нагноєння, синдром подразненого кишківника, поліпи, пухлини товстої і прямої кишки і це не весь перелік. ⠀

Лікар-проктолог лікує не лише геморой
Лікар-проктолог лікує не лише геморой

Міф: "Лікувати геморой дуже боляче"

Такі думки лише ускладнюють ситуацію. Чим швидше призначать грамотне лікування, тим менше болю людина відчує. Сучасне обладнання дозволяє безболісно провести обстеження і лікування.

Міф: "У людини багато гемороїдальних вузлів"

У людини є три гемороїдальні вузли. Вони є у кожної здорової людини і допомагають проштовхування калових мас по прямій кишці.Гемороїдальні вузли – це запалені і розширені судини, вони можуть періодично зменшуватися, що створює помилкове уявлення про лікування.

Міф: "Геморой через час певний час зникне"

Він не зникає і не пропадає сам, а стає небезпечнішим. І у висновку людину може врятувати лише операція.

Міф: "Від геморою і тріщин допоможуть БАДи"

Як часто можна побачити рекламу, яка обіцяє за один прийом ліків позбутися геморою та тріщин. Пам’ятайте: існують затверджені медичним співтовариством методи лікування, де головний принцип - "не нашкодь". А ось БАДи ніким не сертифікуються і в кращому випадку — нічим не допоможуть.

У будь-якому випадку при появі неприємних симптомів варто звернутися до проктолога для виключення хвороб.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.