Переселенці взагалі не займаються своїм здоров'ям, – правозахисниця

364 Читать новость на русском
Переселенці / День

Українці з числа внутрішньо переміщених осіб приділяють недостатню увагу стану свого здоров'я, що може стати причиною підвищення рівня смертності та збільшення кількості людей з інвалідністю.

Про це в ефірі "Громадського радіо" заявила глава правління "Кримської правозахисної ініціативи" Людмила Скворцова.

Переселенці взагалі не займаються своїм здоров'ям. Вони займаються питаннями пошуку житла, освіти дітей і працевлаштування. Багато хто відмовлявся проходити безкоштовне обстеження, мотивуючи це тим, що, якщо зараз дізнаються про проблеми зі здоров'ям, не зможуть зібратися з силами і йти далі,
– розповіла Скворцова.

За її словами, людям з діабетом необхідно заміряти рівень цукру в крові тричі на день, в той час як переселенці часто роблять це раз на день.

Читайте також: Експерт з ООН дав Україні кілька порад щодо переселенців

Правозахисниця розповіла, що з 144 тис. переселенців, які проживають в Києві, 4700 – люди з інвалідністю. 3500 переселенців стали учасниками проекту з перевірки на рівень цукру в крові. Як розповіла Скворцова, цукровий діабет – не поширене захворювання серед ВПЛ.

Найширша група захворювань – це серцево-судинні захворювання. Я думаю, що всі захворювання, з якими стикаються переселенці – це наслідок пережитого стресу. Переселенці не думають про те, що хворобу треба виявити якомога раніше. Минуть кілька років і це призведе до високого рівня смертності і виникнення великої кількості людей з інвалідністю,
– прокоментувала правозахисниця.

Читайте також: Для переселенців влаштували безкоштовні IT-курси

Вона наголосила, що для того, щоб стати на облік в поліклініці, переселенцям необхідно мати при собі тільки паспорт і довідку ВПЛ, а вимога інших документів співробітниками медустанов незаконне.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук