У Львові, зокрема, містянам запропонували попрактикуватися робити масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечу і перев'язувати рани.

Читайте також: Хто врятує життя вашої близької людини у разі надзвичайної ситуації?

Таких активних натискань на грудну клітку повинно бути щонайменше три десятки.


Натискання на грудну клітину

перша допомога львів
Серцево-легенева реанімація

Опісля непрямого масажу – два вдохи, щоби змусити серце забитися знову. Допоки не приїде "Швидка".

Якщо зробимо менше – кров не піде в нирки, і в людини можуть відмовити нирки. Якщо ми втратимо час, відмирають клітини головного мозку. І в нас тоді хто? Живий труп. Щоб цього не сталося, щоби кров циркулювала по тілу, ми повинні провести серцево-легеневу реанімацію вручну,
– розповіла інструкторка з надання першої медичної допомоги Наталія Семочко.

Такі навчання для учнів 9-10 класів організували представники Товариства Червоного Хреста. Вчили, як робити масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечу й перев'язувати рани. Важливо не зволікати, коли в постраждалого кровоточить рана. Цю, звісно, зімітували.


Імітована рана

А ось цього хлопчика, за легендою, збив автомобіль. Він упав з велосипеда, на його обличчі – три рани, і в одній із них застряг шматок скла.


Муляж збитого велосипедиста

Якщо після аварії постраждалий притомний, то спочатку його треба заспокоїти. Відтак – викликати медиків і почати обробляти рани самотужки. Скла витягувати не можна, оскільки так можна спровокувати кровотечу. "Промиваємо простою водою, після цього накладаємо пов'язку, якщо є бинт – дуже добре, накладаємо бинт і забинтовуємо", – додала консультантка з надання першої меддопомоги Любов Папроцька.

Читайте також: На скільки менше за європейців живуть українці

Такі курси першої медичної допомоги у Червоному хресті проводять постійно, пройти їх може кожен охочий.