Під Міністерство охорони здоров'я принесли корупційний пиріг

1 849 Читать новость на русском

Сьогодні, 18 червня, активісти принесли під МОЗ корупційний пиріг у вигляді купи грошей.

Вони його розпиляли – так показали, як чиновники розкрадають виділені кошти на закупівлю ліків. А це – понад чотири мільярди гривень.

На думку активістів Міністерство закуповує препарати у десятки разів дорожче від їхньої справжньої вартості. Тому пропонують, щоб закупівлею займалися міжнародні організації. До речі, парламент ще в березні ухвалив закон, який дозволяє це робити. Однак чиновники з Міністерства кажуть, ще не готові до нових правил.

"Міністерство охорони здоров'я не виступає жодним чином і не заперечує ефективності міжнародних закупівель. Ми проводили усі необхідні зміни для того, щоб цей механізм став ефективним. Країни, які перейшли на міжнародні механізми закупівель до нього готувалися роками. Ми дуже часто проводимо в приклад Грузію, можемо ще привести Білорусь. Грузія закупляє на даний момент практично всі вакцини крім однієї гексовалентної через механізми ЮНІСЕФ. Щоб передати ті закупівлі на ЮНІСЕФ країна готувалася 3 роки", — заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Читайте також: Українська медицина вже ніколи не буде безкоштовною

Джерело: Телеканал новин "24"
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук