Підвищений ризик виникнення раку грудей: назвали легко помітну ознаку

Родимки збільшують ризик виникнення раку грудей
Родимки збільшують ризик виникнення раку грудей / pixabay.com

Жінкам, у яких багато родимок на тілі, в тому числі на руках, потрібно бути особливо уважними до свого організму і не забувати про обстеження. У таких жінок може бути підвищений ризик виникнення раку грудей.

Робота вчених з арканзаського університету Медичних наук свідчить, що жінки, у яких на руках багато родимок, більш як 15, схильні до розвитку раку молочної залози більше, ніж жінки, на шкірі яких родимок менше.

Читайте також: Захворювання зубів та ясен викликають рак

Такий зв'язок може бути обумовлена ​​естрогеном. Його надлишкове вироблення сприяє пухлинним процесам, а також зростанню невусів (родимок). За словами дослідників, саме велика кількість родимок на тілі у жінок і є  маркером того, що організм піддається впливу підвищеного рівня естрогену.

Родимки збільшують ризик раку грудей
Родимки збільшують ризик раку грудей

Висновки американських вчених базуються на аналізі даних масштабного проекту "Дослідження здоров'я медсестер", в якому були зібрані відомості про 74 500 жінок, за якими спостерігали протягом 24 років.

Було встановлено, що серед жінок з великою кількістю родимок на тілі та конкретно на руках за період дослідження на рак молочної залози захворіли 11,4% учасниць, а серед жінок з меншою кількістю родимок – 8,48%.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук