Лікарський препарат гідроксихлорохін, який продається під назвою Плаквеніл, затвердили ще у 1955 році, нині він входить у перелік життєво необхідних та важливих препаратів. Під час лабораторних експериментів він виявився ефективним у боротьбі з коронавірусом, повідомляє Forbes.

До теми Фавіпіравір проти коронавірусу: чому виникають сумніви в ефективності препарату

Лікування Плаквенілом в Україні

Україна отримала партію препаратів Плаквеніл, який низка країн визнала ефективним в лікуванні COVID-19. Препарати вже перерозподілили та направили в області.

Новообраний очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що препарат має діючу речовину, яка є ефективною проти коронавірусу. Тому у МОЗ вирішили домовитися додатково з низкою фармкомпаній, щодо постачання препаратів, які містять ту ж діючу речовину, що й Плаквеніл.

Раніше ціна на Плаквеніл в Україні була близько 500 гривень за упаковку, втім потім значно зросла.

Гідроксихлорохін та хлорохін — саме ці препарати постачають під назвою Плаквеніл. Хлорохін застосовується для лікування малярії, а гідроксихлорохін застосовується для лікування ревматоїдного артриту чи системного червоного вовчака.

Важливо! За даними CDC, немає даних про результати клінічних випробувань гідроксихлорохіну для лікування COVID-19, аби включати їх в клінічні рекомендації.

Актуально: Супрун розкритикувала протокол лікування коронавірусу в Україні

Чому у США вважають Плаквеніл ефективним

19 березня Дональд Трамп заявив, що препарат Плаквеніл стане доступним за рецептом у США. Він зауважив, що гідроксихлорохін показав "обнадійливі результати", але разом з тим розуміє, що лікування коронавірусу цим препаратом потребує подальших досліджень.

Плаквеніл (Гідроксихлорохін) – що це за препарат?
Це антималярійний препарат, який належить до групи імунодепресантів. Він зменшує активність імунної системи.
Плаквеніл використовують для лікування артритів різної важкості, малярії, при хворобах шкіри та вовчанці.

9 березня у журналі Clinical Infectious Diseases з'явилося дослідження у якому йшлося про те, що препарат має хороший потенціал для боротьби з коронавірусом.

У лабораторному дослідженні взяло участь 36 пацієнтів. 20 пацієнтів – це експериментальна група, де добровольцям щодня вводили 600 мг Плаквенілу. Натомість решта 16 пацієнтів – контрольна група, яку лікували згідно з протоколом.

Згідно з дослідженням, на третій день 50% учасників, яких лікували лише Плаквенілом, отримали негативний результат на коронавірус. Натомість на шостий день негативний результат отримали вже 70%.

6 з 20 пацієнтів лікували за допомогою Плаквенілу у поєднанні з антибіотиком азитроміцином. Цікаво, що вони одужали ще швидше. Вже на третій день негативний результат на коронавірус отримали 83% учасників, а на шостий день одужали всі 100%.

Тим часом пацієнти з контрольної групи хворіли довше. На третій день захворювання одужали лише 6,3% учасників, а на шостий – 12,5%. Цікаво, що учасники контрольної групи були значно молодшими за тих учасників, які погодилися на експериментальне лікування. Середній вік контрольної групи становив 37 років, а експериментальної – 51 рік.

Схоже Тоцілізумаб проти коронавірусу: лікарі заявили про ефективність препарату

У Франції з пересторогою ставляться до Плаквенілу

Такі результати спонукали Міністра охорони здоров'я Франції провести розширене випробування. Лікарі погоджуються, що перш ніж рекомендувати таке лікування громаді, ефективність потрібно довести значно більшим дослідженням.

Також фахівці зазначили що вживання давно затверджених препаратів має переваги, адже усі побічні ефекти відомі давно.

що варто знати про коронавірус
Дані про смертність від коронавірусу /І нфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.