Поставити діагноз можна без дотику до тіла, відомі марки авто додатково протестують на безпеку

- Читать новость на русском

Американські вчені розробляють сканер, що допоможе виявити ракові пухлини та кровотечі в організмі людини без доторку до тіла. Європейська організація безпеки перевірить захисні системи машин провідних марок авто.

Прорив у діагностиці

Дослідники із Стенфордського університету розробляють портативний детектор, що зможе із великою точністю виявляти ракові пухлини чи внутрішні кровотечі в людському організмі.

Пристрій сканує необхідну ділянку тіла на відстані кількох десятків сантиметрів. Об'єкти обстеження під дією мікрохвиль нагріваються та розширюються. За характером цих змін спеціальний ультразвуковий сенсор здатний розпізнати аномалію.

Європейці додатково перевірять авто на безпеку

Провідним автовиробникам, що не перестають дбати про захист водіїв та пасажирів своїх авто, призначили іспит на безпеку пішоходів. Європейська організація безпеки перевірить роботу "розумних" автомобільних додатків, як от система екстреного гальмування чи автономного керування авто.

Запроваджені тести мають визначити, наскільки ефективно такі системи виявляють та реагують на пішоходів, а також велосипедистів, мотоциклістів чи інші перешкоди на своєму шляху. За статистикою, саме на ці категорії учасників дорожнього руху торік припала майже половина смертей на європейських дорогах. Інспектори з безпеки змоделюють найпоширеніші сценарії ДТП на різних швидкостях.

Новий браслет віртуальної реальності

Своєрідний браслет Impacto подарує любителям доповненої реальності фізичні відчуття від доторку з віртуальними об'єктами. Хитромудрий пристрій розробили дослідники з Інституту Хассо Платтнера в Потсдамі.

До плати Arduino вони підключили Bluetooth-модуль, соленоїд, накладку для 3D-друку, яка імітує потрібну поверхню, а також акумулятори та електроди. А рухи відстежує контролер Kinect. Коли система визначає, що фізичне тіло користувача зіштовхнулося з предметом віртуальної реальності, браслет подає напругу на електроди, викликаючи скорочення м'язів.

Дивіться також: Panasonic випустить "екстремальний" ноутбук, вчені створили матеріал, що "дихає"

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук