Про це повідомляє "Громадське" із посиланням на відповідь від МОЗ на запит журналістів.

У міністерстві уточнили, що за 2016 рік в Україні зареєстровано 694 тисячі 928 людей із розладами психіки через вживання алкоголю та наркотичних речовин. Серед таких розладів: синдром залежності, амнестичний синдром, психотичний розлад та інші.

Читайте також: Психологи довели, що перші дні після свят є найдепресивнішими

На другому місці після вказаних недуг опинилися розлади, пов'язані із травмами мозку чи церебральною дисфункцією. До таких недуг відносяться хвороба Альцгеймера, судинна деменція та інші. У 2016 році МОЗ зареєструвало 268 тисяч 646 пацієнтів із цієї категорії.

На третьому місці найпоширеніших в Україні психічних розладів опинилася група з розумовою відсталістю усіх ступенів. За 2016 рік було зареєстровано 227 тисяч 392 хворих.

Четверта за кількістю зареєстрованих хворих в Україні група – група шизофренії та шизоафективних розладів. Вона налічує 173 тисячі 157 хворих людей за 2016 рік.

На п'ятому місці – невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади. Це, наприклад, депресії, тривожні розлади, фобії, обсесивно-компульсивні розлади та інші. У 2016 році був зареєстрований 126 тисяч 221 пацієнт.

Читайте також: Чому виникають нав’язливі думки: пояснення вчених

При цьому зазначається, що в Україні налічується значно менше хворих з афективними розладами, пов'язаними з віком чи порушення розвитку дитини.