Психолог пояснила, чому плакати і лютувати – це нормально

- Читать новость на русском
Необхідно виявляти емоції / unsplash.com

Щоб бути фізично здоровим потрібно піклуватися про своє психологічне здоров’я. Близькі чи друзі не можуть замінити професійного психолога. Вони можуть вислухати, але не провести терапію. Про те, як берегти психіку у коментарі психолога Ольги Плетки.

"Люди, що нас оточують, родичі і друзі, можуть ситуативно бути психологічною підтримкою. Але це не вихід. Вони дають короткочасне полегшення, коли можуть вислухати. Але це не терапія. Крім того, чимало людей з нашого оточення – є токсичними для нас. Вони ламають нас", – наголосила лікар.

Читайте також: Як вберегти людей від самогубства

Ольга пояснює, батькам варто відмовитися від бажання виховувати "зручну" дитину. Така людина у дорослому віці не зможе стати лідером. Вона звикла бути слухняною. Вона чекає від суспільства тієї ж поведінки, яку давали батьки.

"У мене на консультації, зазвичай, батько каже: "Я його, негідника, зламаю! Воно, таке, вперлося!" І цей гнів у батькові аж кипить, що його самого треба заспокоювати. І я питаю: " А ви чуєте, що ви самі кажете? Ви готові свою дитину, єдиного сина, зламати, тільки тому, що вас бісить, що він робить те, що ви собі не могли дозволити, будучи підлітком". І він вражено: "Звідки ви знаєте?" А я бачу", – розповіла психолог.

Але, якщо батьки так собі дозволяють так ламати дитину, то уявіть, як це робить суспільство, – ще жорсткіше, відзначила фахівець. І потім у нас – загін алкоголіків під парканами. Бо вони не змогли себе реалізувати в дитинстві. Амбіції були – їх зламали, і все. А у дорослому віці вже ні на що не спроможна людина.

Читайте також: 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги у сфері психічного здоров'я

Сьогодні у людей колосальна емоційна безграмотність. Є почуття, які людина не може висловити. Бо у родині це було табу для малої дитини. Ми часто вважаємо, що поплакати чи розлютитися значило – проявити слабкість.

"Дитина, зціпивши зуби, терпить. А потім – зуби фізично стираються. Так, у маленьких дітей з цієї причини стираються зуби. Ще одне – клинить щелепу. Є у тілі багато таких місць, які починають хворіти внаслідок таких затискань психологічних. Щоб бути фізично здоровим – треба бути і психічно здоровим. А для цього треба піклуватися про свою психіку: робити їй генеральне прибирання, передивлятися час від часу, що треба, а що ні в твоєму житті", – наголосила Ольга Плетка.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук