Психопатичні риси особистості допомагають досягнути успіху в кар'єрі

581 Читать новость на русском
Успішні психопати / unsplash.com

Особи з психопатичними рисами нерідко досягають успіху в кар'єрі. Безсердечність та маніпулятивність допомагає їм у цьому.

Йдеться про "успішних психопатів" – людей з вираженими психопатичними рисами, які при цьому соціально адаптовані й можуть похизуватися досягненнями більш ніж в одній сфері життя.

Читайте також: Секс і брехня пов'язані: результати дослідження

До вибірки сербських психологів потрапили 212 осіб з різним досвідом роботи – від декількох місяців до десятків років. Вчені зосередилися на таких показниках професійного успіху, як посаду, зарплата, премії та суб'єктивна оцінка досягнень.

З психопатичних рис найважливішими виявилися брак емпатії та схильність до маніпуляцій.

Маніпуляції допомагають будувати кар'єру
Маніпуляції допомагають будувати кар'єру

Виявилося, що маніпулятори нерідко займають керівні посади, частіше отримують премії та високу зарплату, ніж люди, в яких відсутні ці риси.

Як правило, у маніпулятивних учасників була гарна освіта. Відсутність емпатії теж співвідносилось із отриманням бонусів і підйомом по кар'єрних сходах.

Відзначається, що люди сприймають маніпулятивність як лідерські якості й відносять її до впевненості у собі та харизми. Брак емпатії дозволяє працівникам зберігати незворушність в стресових ситуаціях. При цьому така психопатична риса, як імпульсивність, навпаки, заважає просуватися в кар'єрі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук