Лікарі називають його "раком суглобів", а хворі - "пеклом". Ревматоїдний артрит - це автоімунне захворювання. Найбільше при цьому вражається тканина, яка вистилає порожнини суглобів.

Проявом недуги є набряклі суглоби, які з часом деформуються. Що саме є причиною виникнення хвороби - достеменно невідомо. Але хворі, зазвичай, пов’язують початок ревматоїдного артриту із застудою, стресами, ангіною і навіть поганою спадковістю.

"Це переважно жіноча хвороба, яка часто вражає людину у розквіті сил, скажімо, у віці від 35 до 60. Це час, коли Ви виховуєте дітей, або на піку своєї кар’єри", - каже Айлза Босуорт (Асоціація Ревматоїдного артриту).

Лікування спрямоване на те, аби припинити руйнування суглобових тканин. Зазвичай, хворому призначають стероїдні або не стероїдні протизапальні та знеболюючі ліки.

Однак, справжній прорив науковцям вдалося зробити зовсім недавно. Вони винайшли нові препарати, так звані "біологічні агенти", які борються з речовинами-винуватцями запального процесу.

Туберкульоз

Туберкульоз вже давно перестав бути хворобою бідних, алкоголіків і безхатченків. Від цієї недуги не застрахований ніхто. Ця хронічна інфекційна хвороба супроводжувала людство здавна. Щороку у світі хворіє до 10 мільйонів людей, чимало - помирає.

Виникає ця інфекційна хвороба внаслідок зараження мікобактеріями туберкульозу. Найбільш вразливі - легені.

Якщо туберкульоз вчасно виявити і провести ефективне лікування, недугу можна здолати. Однак туберкульоз часто маскується під грип. Якщо у хворого довго не проходить кашель, болить у грудях, задуха, немає апетиту і підвищена температуру, необхідно негайно пройти обстеження.

"Туберкульоз нікуди не зник. Люди думають, що з захворюванням було покінчено ще до початку нового тисячоліття. Але туберкульоз повернувся, і готовий помститися. Статистика захворювання у світі на туберкульоз просто наводить жах", - каже Джон Мур-Ґільйон (Британська асоціація пульмонологів).

Туберкульоз - це соціальна хвороба. Ускладнюють боротьбу з нею висока стійкість мікобактерій і повітряний-крапельний шлях їх поширення. У групі ризику - курці, у них порушена захисна функція слизової оболонки дихальних шляхів. Серед основних засобів профілактики - вакцинація. Мінімізувати ризики можна, якщо вести здоровий спосіб життя, збалансовано харчуватись та уникати великого скупчення людей.