Як розрізнити та лікувати кишковий грип

Ротавірус – симптоми кишкового грипу, як лікувати і як передається кишковий грип
Ротавірус: симптоми, лікування та шляхи передачі / pixabay.com

Це такий вірус, у якого багато підтипів, він викликає діарею (або гострий гастроентерит). У дітей від 6 місяців до 2 років, він є найчастішою причиною порушення травлення.

В середньому, кожен рік близько 200 тисяч дітей гинуть від нього. Але завдяки вакцинації (в тих країнах, де вона проводиться), захворюваність і смертність значно нижче. Для дорослих, в переважній більшості, випадків він не є небезпечним і з ним можна впоратися самостійно – досить пити багато води.

Читайте також: Чому потрібно вакцинуватися від ротавірусу: переконливі причини

Як передається?

Шлях передачі фекально-оральний. Тобто вірус виділяється з фекаліями. Якщо звідти він потрапить на руки або на якийсь предмет, то вони стануть заразними. Варто потиснути такій людині руку або взяти заражений предмет, то вірус з'явиться на ваших руках. 

А далі потрібно лише поїсти немитими руками, почухати очі або ще якось доторкнутися до слизових оболонок. Причому він може зберігати боєздатність і бути заразним протягом тижнів або навіть довше, якщо поверхня не була знезаражена і вимита. А для того, щоб викликати захворювання колоній вірусу потрібно зовсім небагато.

Вірус легко передається
Вірус легко передається

Після потрапляння в організм хвороба зазвичай розвивається протягом 48 годин. Захворювання має сезонні спалахи (зима і літо) і проходить хвилями. Оскільки у ротавірусів багато штамів, то і хворіти на нього можна кілька разів на рік, але зазвичай повторне зараження протікає легше.

Симптоми кишкового грипу

У дітей і дорослих симптоми схожі, але діти хворіють важче і довше.

 
Ротавірус – симптоми
Нудота і \ або блювота;
Діарея, спочатку всім, що є в кишечнику, потім просто водою;
Лихоманка, інтоксикація;
У 30-50% можуть також спостерігатися кашель і болі в горлі.

Лікування ротавірусу

Ні антибіотики, ні противірусні препарати не допоможуть зменшити важкість захворювання. Основний спосіб допомогти людині – не допустити зневоднення. Для цього потрібно пити багато рідини. 

Найкраще вживати спеціальні регідратаційні розчини, які також допоможуть поповнити запас електролітів. Якщо у хворого висока температура (вище 38,5) необхідно випити парацетамол або ібупрофен. 

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук