Професійний шлях Митника досить цікавий, адже попрацювавши 2 роки в кінці 1990-х років головним лікарем Івано-Франківської обласної лікарні в 1998 році його швиденько обрали головою облради.

Читайте также: Як скромним лікарським родинам з Прикарпаття "пощастило" стати мільйонерами у "Феофанії"

А от на “хлібне” місце керівника обласної лікарні прийшов його бізнес-партнер Ігор Семенів. В обох – Митника та Семеніва дуже підприємливі дружини – теж лікарки, які мають велику кількість спільного бізнесу, пов'язаного з продажем ліків.

У 2003-2008 роках Митник перевівся до Києва і очолив "Феофанію", у якій лікуються всі наші "власть імущі", а після того як пішов працювати звідти в Міністерство охорони здоров’я, "Феофанію" очолив все той же Ігор Семенів, його бізнес-партнер. Але тут все ще цікавіше – знаєте кому бізнес-партнер Митника передав крісло головного лікаря? Зятю свого бізнес-партнера і на той час вже заступника міністра охорони здоров’я Зіновія Митника – Остапа Грищуку, який одружений на його дочці Наталії.

Остап Грищук
Зять Зіновія Митника – Остап Грищук

Очоливши лікарню Остап Грищук почав купувати ліки у компанії своєї ж тещі. Так, наприклад, у 2009 році обласна клінічна лікарня під керівництвом Грищука закупила 250 найменувань ліків у компанії ТОВ "Івано-Франківська фармацевтична компанія", яка належить дружині Митника та дружині Семеніва – Уляні та Адріані. Митник на той час вже був заступником Міністра охорони здоров’я, а Семенів пішов замість Митника керувати Феофанією.

Цікаво те, що Грищук купив у своєї тещі майже на 100 тис доларів ліків: невідомо яких і за якою ціною. Жодної інформації про ціни в документах немає. Але це ще не все, закупівля ліків — це квіточки в порівнянні з тим, чим далі почала займатися “підприємлива” родина Митників-Грищуків.

Вони отримали частину землі на території самої обласної лікарні і збудували там приватний медичний заклад. А належить клініка — дружині головного лікаря Грищука та дочці Зіновія Митника — Наталі та її сестрі Ірині. До речі, саме Грищук “погоджував” виділення землі на території лікарні під клініку своєї ж дружини.


Клініка "Сімедгруп", яка розташована на території лікарні

Одним із засновників "Сімедгруп", якій виділяли землю, є компанія “Житлобуд-1”, власником якої є Олійник Ігор Мирославович, який під час виділення землі був якраз головою Івано-Франківської обласної ради.

Найцинічніше те, що прикривали дозвіл на видачу та будівництво приватної клініки законом “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, мовляв, “заплановано розгляд питання щодо будівництва реабілітаційного центру”, участь у якому можлива "Сімедгруп". Чи треба вам говорити про те, що ніхто з людей з інвалідністю ніякого реабілітаційного центру так і не побачив?

Натомість родина отримала ще одну земельку під санаторій, тільки вже в Яремчі. Тепер там елітний готель “Гердан”, яким володіють ті ж самі дві дочки Митника – до речі, теж лікарі – Грищук Наталія Зіновіївна та Остапяк Ірина Зіновіївна. Усі, хто лікуються в їх приватній клініці “Сімедгруп” на території лікарні, отримують знижку на готельний комплекс.

Читайте также: Як при зарплаті в 500 доларів лікарі примудряються мати мільйонні заощадження

Але своїх лікарень, готелів та ресурсів обласної лікарні родині виявилося мало, та й чого ж скупитися, коли батько вже міністр охорони здоров’я,а його-бізнес-партнер очолює Феофанію, де лікуються всі депутати. Треба йти заробляти і в інші лікарні. Так, наприклад, молодша дочка Митника Ірина є співвласницею аптеки “Аронія”, розташованої і зареєстрованої на території вже дитячої обласної лікарні, а керував нею звичайно ж син головного лікаря дитячої лікарні.

Інший бізнес дочок Митника ще цікавіший. ТОВ "ЗІМА", що належить обом дочкам екс-міністра уряду Азарова, вже після Майдану почало фігурувати в кримінальній справі щодо перепродажу ліків закуплених за державний кошт Івано-Франківським обласним наркодиспансером.

Схема за версією слідства виглядає наступним чином: компанія Наталі та Ірини начебто постачала ліки в наркодиспансер, за який потім платили страхові компанії, коли до них зверталися пацієнти. Насправді ніякі ліки ніхто не постачав — а просто списувалися ліки, закуплені за державні кошти.

Але і бізнесу родині виявилося мало, тому вирішили заробляти на благодійних фондах. Так, наприклад, на території Івано-Франківської обласної лікарні діє фонд “Благодійний фонд захисту та сприяння діяльності установ охорони здоров'я”, зареєстрований, до речі, на території самої ж лікарні. Якщо ви захочете здати кров, чи отримати будь-які інші послуги, вас відправлять саме сюди і попросять зробити обов'язковий благодійний внесок. Навіть прейскурант на благодійність видадуть.

Одним із засновників фонду є колишній голова лікарні, який зараз очолює "Феофанію" – Ігор Семенів.

Ігор Семенів
Голова "Феофанії" Ігор Семенів

Потім підписантом став сам Грищук, але після журналістського розслідування і скандалу – керівником зробили заступника Грищука – Володимира Синоверського. Вас, напевне, не здивують 2 будинки на 500 квадратів та майже 400 метрів офісних приміщень, які належать зятю Митника Грищуку та його родині? Виглядає все як кримінальна Санта-Барбара, чи Івано-Франківщина чи не так?

Але за десять років можна не лише зробити запоморочливу карєру від простого лікаря на Івано-Франківщині до Міністра охорони здоров'я, а й збудувати величезний бізнес на цьому. Збудувати бізнес на нас з вами, забираючи землю в лікарні, перепродаючи ліки, створюючи благодійні фонди, запезпечити всю свою родини на покоління вперед.

Такі сім'ї не вийняток, а вже скоріше правило в українській медицині, які, використовуючи державні ресурси, будують власне майбутнє.