Сезон грипу вже близько: як відрізнити грип від застуди і не захворіти

Грип іде в Україну і пік захворюваності припаде на грудень-січень, а зараз – час зайнятися профілактикою. Вакцина в аптеках вже є. Вона має захистити українців від чотирьох видів вірусу грипу, які очікують цієї зими.

Вакцини є – запевняють у МОЗ. Понад 300 тисяч доз із 500-т обіцяних вже в Україні. Очікують чотири штами вірусу. Першочергово будуть щеплювати "групу ризику".

Читайте також: Висока температура в дитини: коли варто викликати "швидку"

"В зоні ризику – діти до 5 років, люди старші 65 років і з хронічними захворюваннями, незалежно від віку. Найбільшою групою ризику є вагітні", – зазначив лікар-імунолог Федір Лапій.

грип епідемія вакцинація
Хто потребує вакцинацію в першу чергу 

 
Грип – що це?
Це – гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти на грип може будь-хто і у будь-якому віці

Торік на респіраторні вірусні інфекції та грип захворіло понад 5 мільйонів українців. Через зумовлені грипом ускладнення померло більше 60 людей.

грип епідемія
Симптоми грипу

Проте тих, хто за вакцинацію досі – меншість. І даремно, - кажуть медики. Вакцинація залишається єдиним дієвим засобом профілактики. Завдяки їй смертність знижується на 80%, а ймовірність ускладнень – на 60%

епідемія грип вакцинація
Корисні звички для профілактики грипу

Відрізнити грип із застудою, кажуть медики, легко. Перший розвивається надто стрімко, про що неодноразово писала колишня очільниця МОЗ.

Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з температурою до 40 градусів, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом. Потрібно одразу звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням,
– зазначала Уляна Супрун.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук