Що робити, аби не захворіти на сказ, розповіла колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Що робити, якщо вкусив собака – куди звертатись по допомогу

Що таке сказ і як передається?

Інфекція сказу може потрапити через укус тварини (у 99% випадків це собаки). Або потрапляння слини невакцинованої від сказу тварини на ділянки шкіри з порізами чи подряпинами або ж на поверхню слизової оболонки. Окрім того, при укусі тварини можливе зараження збудником правця.

Інкубаційний період сказу, зазвичай, триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року – в залежності від різних факторів. Тобто, симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу собакою,
– пояснила Супрун.

В Україні наявна вакцина для профілактики сказу

В Україні наявна вакцина для профілактики сказу

На жаль, сказ – смертельна інфекція, але своєчасна допомога дає шанс на 100% врятуватися. До слова, в Україні наявні понад 39 тисяч доз французьких вакцин для профілактики сказу. Їх використовують для вакцинації людей, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу.

Перша допомога після укусу собаки

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура може врятувати життя.
  • Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду.
  • Зверніться до найближчого медичного закладу. Якщо ви не знаєте, чи була тварина здоровою – обов’язково мають зробити щеплення вакциною.

Що робити, якщо вкусив собака

Вкусив собака хворий на сказ: що робити

  • Якщо є можливість – зверніться до ветеринарної служби, щоб вони провели дослідження тварини на наявність інфекції. Якщо тварина не заражена сказом, то профілактичне лікування можна буде перервати.
  • Якщо тварину неможливо знайти та протестувати – необхідно провести повний курс профілактичних щеплень.
  • Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин – собак та котів.
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження. Зокрема, це стосується ветеринарів, лісників та тих, хто працює з тваринами.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.