Ставлення медицини до адаптогенів

Європейське агентство лікарських засобів вважає адаптогени недостатньо вивченими і вони потребують додаткових клінічних та доклінічних досліджень. А тому класифікує їх як біологічно активні добавки або засоби традиційної медицини, пише Lifehacker.

Читайте також: Чим обробляти подряпини та порізи

Та низка досліджень підтверджує ефективність окремих рослин, які дійсно тонізують організм і захищають його від стресів.

1. Регулярне вживання настоянки женьшеню підвищує розумову активність і допомагає легше переносити стреси.

Женьшень

2. Чагарник елеутерококу підвищує витривалість і м'язову силу, а також – покращує пам'яті. У країнах ЄС його використовують для лікування синдрому хронічної втоми і порушення концентрації уваги.

3. Родіола рожева допомагає збалансувати рівень кортизолу (гормон, що виробляється корою наднирників), тому його часто вживають в якості рослинного антидепресанту. Також рослина збільшує здатність до навчання, покращує пам'ять і працездатність.

4. Ашваганда теж знижує рівень стресу завдяки зниженню рівня кортизолу. Крім того, допомагає при хронічній втомі і безсонні.

5. Кордицепс – унікальний лікарський гриб, який збільшує стійкість до стресів. А бета-глюкан допомагає підтримувати імунітет.

6. Порошок з кореня маки допоможе позбавити від депресії і занепокоєння.

7. Левзея збільшує стійкість організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища і фізичних навантажень, підвищує тиск. Може використовуватися для прискорення акліматизації.

Левзея

Перед застосуванням будь-яких адаптогенів обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Що таке адаптогени? Це лікарські засоби, що полегшують адаптацію організму до різних несприятливих впливів (холоду, спеки, браку кисню, іонізуючого випромінювання, промисловим забрудненням тощо), підвищують фізичну та розумову працездатність, стресостійкість.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.