Реалії чи не кожного ринку: це риба у брудних відрах, що стоять просто на розпеченому асфальті, м'ясо, що рубають на підозрілих брудних колодах і домашні копчення посеред спеки та мух.

Перше, про що взагалі питають продавців – наявність хоч якихось документів. Санітарних книжок ні в кого немає. Показати їх не зміг жодний продавець на ринку.

На захист продавців одразу кинулись покупці, стверджуючи, що це провина не продавців, а тих, хто вирішує, кому можна торгувати, а кому – ні. Тобто вирішувати всі ці проблеми потрібно з адміністрацією ринків, а не звинувачувати лише продавців. Вони – заручники системи.

Почувши про перевірку, продавці швидко опустили ролети, відмовившись йти на контакт. Нічого не знає про цей документ і місцевий санітарний контролер: їхня справа – це перевіряти продукти на вміст радіонуклідів. А активісти запевняють: дозволи на продаж продуктів просто купують, в обхід усіх правил та вимог.

Розмір штрафу за несанкціоновану торгівлю – лише 170 гривень. Така сума продавців не лякає. Ризикують лише покупці, які в разі отруєння харчами незрозумілого походження не отримають жодної компенсації.

Читайте також: Чи безпечні домашні молочні продукти на стихійних ринках