Слабоумство не погіршує сексуальне життя літніх людей

606 Читать новость на русском
Слабоумство не впливає на сексуальне життя літніх людей
Слабоумство не впливає на сексуальне життя літніх людей / ba-bamail.com

Медики під керівництвом Стейсі Ліндау із Чиказького університету провели дослідження і виявили, що слабоумство (деменція) не є перешкодою сексуальної активності літніх людей.

В експерименті взяли участь понад 3 тисяч американців віком від 62 до 91 року, пише Journal of the American Geriatrics Society.

Читайте також: Назвали найбільш небезпечні продукти для жінок

Їх просили пройти тест на визначення когнітивних функцій. Також в учасників збирали соціально-демографічні дані (стать, вік, етнічну приналежність, рівень освіти і сімейний стан) і просили заповнити опитувальники, що стосуються їх сексуального життя. Ті, у кого протягом останнього року був хоча б один статевий акт, вважалися сексуально активними.

Слабоумство не впливає на сексуальне життя літніх людей
Слабоумство не впливає на сексуальне життя літніх людей

У результаті виявилося, що 27% учасників страждали когнітивними порушеннями, і 18 відсотків – деменцією. 46% чоловіків і 18% жінок з деменцією були сексуально активні.

Більшість чоловіків або були одружені або жили з партнеркою, цей показник серед жінок становить 57%. Однак незалежно від віку і когнітивних функцій у 77 відсотків учасників була як мінімум одна проблема з сексуальною дисфункцією.

Висновок вчених такий: деменція не заважає людям похилого віку залишатися сексуально активними.

Деменція не заважає людям похилого віку залишатися сексуально активними
Деменція не заважає людям похилого віку залишатися сексуально активними

Що таке деменція? Це синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком. В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук