Про це повідомляє Medical Xpress.

Читайте також: Смартфони із найкращою селфі-камерою – рейтинг DxOMark

До висновків, що смартфони можуть призвести до психологічних відхилень, дійшов психолог Університету Вірджинії Костадін Кушелєв. Науковець вже кілька років вивчає побічні ефекти використання смартфонів, тому його побоювання не безпідставні.

В одному з експериментів Кушлєв і його колеги з Університету Британської Колумбії два тижні спостерігали за студентами, яких просили ставити телефон на вібрацію, беззвучний режим або повну гучність.


У людей, які часто користуються смартфоном з'являються симптоми дефіциту уваги / Фото: Rawpixel

У добровольців, які постійно відволікалися на звуки повідомлень, спостерігали симптоми дефіциту уваги і гіперактивності.

Інший експеримент психологи провели в кафе. Групу людей попросили обідати з вимкненими телефонами. Компанія за іншим столиком користувалася ґаджетами. Незважаючи на те, що перших обмежили в їх праві на онлайн-комунікацію, учасники розповіли, що прекрасно провели час, спілкуючись один з одним.

Читайте також: Xiaomi назвали лідером ринку смартфонів в Україні

Кушлєв поділився ще одним спостереженням. Вивчивши дані Всесвітнього огляду цінностей, він зауважив, що чим частіше люди звертаються за інформацією до смартфону, тим менше довіряють незнайомцям, а також сусідам і "чужакам" – представникам інших конфесій і національностей.

Наступний експеримент вчений провів у музеї науки в Ванкувері. Одних батьків з дітьми, які прийшли в музей, попросили використовувати смартфон під час прогулянки якомога більше, іншим запропонували скоротити його використання до мінімуму.


Люди без смартфонів також проводять чудово час

Потім у відвідувачів запитали, наскільки корисним і цікавим був візит, і наскільки вони були залучені в спілкування з дітьми. Активні користувачі смартфонів вийшли з музею з почуттям, що прогулянка була безглуздою.

Кушлєв не говорить, що потрібно відмовитися від смартфонів, але попереджає, що механізми соцмереж влаштовані так, що викликають залежність, а часом руйнують соціальні зв'язки в реальному житті.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно