Зокрема, про це йдеться у досліджені Університету Пенсільванії.

Читайте також: Назвали спосіб, який допоможе позбутися від депресії

Вченими був організований експеримент з використанням соцмереж, в якому брали участь 143 добровольця-студента. На самому початку випробувань медики визначили ступінь психо-емоційного здоров'я учасників. Також було зафіксовано, скільки часу в середньому кожен з них проводить в соцмережах.

Соцмережі викликають депресію
Соцмережі викликають депресію

Розділивши випробовуваних на дві групи у випадковому порядку, вчені дозволили одній з них використовувати соцмережі в своєму звичному форматі, тоді як інший – лише близько 10 хвилин щодня. Експеримент тривав 3 тижні.

Аналізуючи його результати, фахівці встановили: значно більше психологічних проблем, які свідчать про депресію, було саме у тих учасників, які найчастіше користувалися соцмережами. Ці люди скаржилися на важкі відчуття самотності і неповноцінності.


Лікарі рекомендують зменшити час проведений в соцмережах

"Така тенденція пов'язана з підсвідомим прагненням порівнювати себе з іншими. Бачачи в соцмережах щасливі фотографії інших людей, у людини може виникати почуття, що їх життя краще, ніж у нього, може формуватися усвідомлення власної неповноцінності", – відзначили фахівці.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.