Сова чи жайворонок: хто хворіє частіше

2253 Читать новость на русском

Чергові дослідження серед людей з різними режимами сну показали, що проблем у "сов" — значно більше, ніж у "жайворонків".

В експерименті вчених з Університету Корі взяли участь 1600 людей, передає портал WebMD. За режимом сну учасників дослідження поділили на три групи: 95 сов, 480 жайворонків та "ні ті, ні інші".

Дослідження показало, що у так званих жайворонців — людей, які лягають і прокидаються зі сонцем — рівень ліпідів нижчий, ніж у сов. Це не залежить ні від способу життя, ні від тривалості сну.

Водночас чоловіки-сови більш схильні до таких захворювань як діабет і саркопенія (зміни скелетної мускулатури, що призводить до втрати м'язової маси і сили) в порівнянні з жайворонками. У жінок-сов жирових відкладень в області живота більше, ніж у жінок-жайворонків, а також вищий ризик метаболічного синдрому та серцево-судинних захворювань.

Крім того, у сов фахівці побачили нижчу якість сну. Людей з цієї групи навіть звинуватили у тому, що вони ведуть неправильний спосіб життя — курять, їдять вночі і мало рухаються.

Читайте також: 5 корисних альтернатив ранковій каві

Теги: Здоров'я
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук