Спалах кору на Івано-Франківщині: захворіли вакциновані діти

- Читать новость на русском
Спалах кору на Івано-Франківщині / promin.cv.ua

В селі Петранка Івано-Франківської області 53 дитини віком від 5 до 13 років захворіли на кір. МОЗ виявило порушення вимог щодо зберігання та введення вакцин проти інфекційного захворювання.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.

"43 дитини проходять лікування у місцевій амбулаторії, 10 були госпіталізовані в інфекційне відділення Рожнятівської центральної районної лікарні в стані середньої тяжкості для стаціонарного лікування. Станом на 18 жовтня 8 дітей вже виписано зі стаціонару", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

У МОЗ зазначили, що спалах кору у селі Петранка стала велика кількість невакцинованих дітей. Також на поширення захворювання вплинуло відключення електроенергії, що могло вплинути на якість вакцин, які зберігалися у холодильниках закладу.

Також було порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками і техніки введення імунобіологічних препаратів та неналежне ведення медичної документації.

Відсутність окремих медичних документів (форми 063/о та "інформовану згоду на щеплення" від батьків при проведенні щеплень) ставить під сумнів сам факт проведення щеплення для всіх дітей, хворих на кір,
– додали у відомстві.

МОЗ зобов'язало місцевий департамент охорони здоров'я терміново вжити заходів для усунення недоліків в "Центрі первинної медичної допомоги" в селі Петранка.

Додамо, у Шаргородському районі Вінницької області спалах кору – захворіли 15 дітей. Через високу захворюваність у селах Рахни-Лісові та Копистирин зупинили навчання.

Що таке кір?Це небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.

 

 

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук