Створили "карту епілепсії", яка допоможе уникати приступів

1182 Читать новость на русском
Створили карту епілепсії / unsplash.com

Американські вчені виділили конкретні нейрони, які необхідно стимулювати для боротьби з епілептичними припадками. Поки мова йде про мозок щурів, проте підхід можна масштабувати й для людей.

Фахівці з університету Джорджтауна, про роботу яких розповідає Science Daily, проаналізували мозок піддослідних щурів, схильних до чотирьох різних типів епілептичних нападів.

Читайте також: Як надати першу допомогу при нападі епілепсії: відеоінструкція

Ще 30 років тому вчені встановили, що дія на ділянку мозку, відому як чорна субстанція, може зупинити епілептичний припадок. Проте, механізм, що лежить в основі цього явища, досі залишався невідомим.

Проаналізували мозок піддослідних щурів, вчені визначили схильних до чотирьох різних типів епілептичних нападів.


Карта епілепсії допоможе передбачити приступи/Фото: Unsplash

Як вони це зробили

Включаючи та вимикаючи окремі нейрони за допомогою світла – ця методика відома як оптогенетики – дослідники зрозуміли, як саме стимуляція запобігає напади.

В ході дослідження з'ясувалося, що ефект впливає як на нейрони в самій чорної субстанції, так і на проєкції деяких з них в інших областях мозку.

Кінцева мета команди – скласти детальну "карту епілепсії", із зазначенням окремих клітин, які необхідно стимулювати, щоб уникнути нападів або хоча б зупинити їх поширення по мозку. Зосередившись на конкретних нейронах, вченим вдасться покращити ефективність лікування цієї хвороби.

В даний час від епілепсії тільки в США страждає 3 млн дорослих і 500 000 дітей. Це робить її четвертим по поширенню захворюванням головного мозку.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук