Про це зазначила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Читайте також: Нові лікарняні в Україні: коротко про складне

Вона пояснює, що завдяки клінічним дослідженням люди можуть отримати безоплатну медичну допомогу в області онкології, психіатрії та неврології, гастроентерології, ревматології, кардіології, ендокринології та гематології.

Така можливість надто цінна для пацієнтів з важкими хворобами, що не мають коштів на лікування або ж немає на ринку необхідних препаратів.

Завдяки клінічним дослідженням люди можуть отримати безоплатну медичну допомогу
Завдяки клінічним дослідженням люди можуть отримати безоплатну медичну допомогу

Супрун пояснює, що в Україні переважно випробовують ліки з уже підтвердженою дією. Тобто це дослідження третьої фази коли ліки випробувано на безпеку та дієвість.

Існують дослідження першої та другої фази для перевірки безпечності препарату. Проте у таких дослідженнях беруть участь невеликі групи людей — здорових добровольців або пацієнтів з хворобами, які має лікувати препарат.

Наразі в Україні є 502 активні клінічні випробування. Кожного року їх кількість збільшується. Понад три чверті клінічних випробувань, які схвалюють, щоб провести в Україні, – це міжнародні дослідження препаратів, що одночасно проходять випробування у багатьох країнах світу.

Наразі в Україні є 502 активні клінічні випробування
Наразі в Україні є 502 активні клінічні випробування

Супрун також зазначила, що можна знайти інформацію про те, які випробування проводяться у вашому регіоні за посиланням.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.