Про це заявив виконавчий директор Об'єднаної програми ООН з ВІЛ та СНІДу (UNAIDS) Мішель Сідібе, повідомляє Tagesspiegel.

Читайте також: Як вилікувати ВІЛ: новації вчених у пошуках ліків

СНІД вже забрав життя 35 мільйонів людей по всьому світу через те, що раніше не було винайдено ефективних способів боротьби із цією недугою, однак ситуація докорінно змінилася, адже тепер кожен має право на доступні медикаменти, коментує Сідібе.

Сьогодні ми вперше можемо стверджувати, що серед ВІЛ-інфікованих більше тих, хто отримує терапію, ніж тих, хто залишається без неї. Із 36,7 млн ВІЛ-інфікованих по всьому світу доступ до антивірусної терапії має 20,9 млн хворих. У 2000 році лише 90 осіб в Африці отримували лікування – сьогодні їхнє число зросло до 4 млн. Це говорить про те, що ми можемо зламати хребет СНІДу,
– стверджує виконавчий директор UNAIDS.

Окрім цього експерт вказав і на значне здешевшення вартості антиретровірусної терапії.

"Якщо раніше терапія коштувала 15 тисяч доларів на рік на одного пацієнта, і він повинен був приймати до 18 різних таблеток в день, то сьогодні це вже 80 доларів і 1 таблетка в день", – зауважує Сідібе.

Тепер світ без СНІДу – не ілюзія, однак на шляху до подолання ВІЛ-інфекції існує чимало серйозних викликів, один із яких – необізнаність про хворобу, йдеться у публікації.

"Ми повинні поширювати тест-смужки і пропонувати їх як частину інших регулярних обстежень. На жаль, сьогодні ми не можемо охопити всіх. На півдні Африки 80% інфікованих – це молоді дівчата, а значить, чоловіки обстежень не проходили", – констатує експерт.

Наразі особливо важка ситуація зі СНІДом у країнах Східної Європи і Центральної Азії, де із 2010 року зареєстровано 60% більше випадків інфікування, причому 80% із них припадає на Росію. В РФ, до того ж, набирає обертів смертність від СНІДу.

Читайте також: Скільки людей померло від СНІДу в Україні: моторошна статистика