Чому виникає токсикоз?

Читайте також: Токсикоз під час вагітності: що робити

Існує два основних механізми розвитку токсикозу першого триместру:

Гормональний: в перші тижні вагітності в організмі відбуваються колосальні гормональні зміни, що впливають на роботу нервової системи та шлунково-кишкового тракту.

Токсикоз може виникати через порушення гормонального фону
Токсикоз може виникати через порушення гормонального фону

Плацентарний: перш ніж сформована плацента почне виконувати бар'єрну функцію (зазвичай це відбувається до 16 тижня), продукти життєдіяльності ембріона надходять в кров матері безпосередньо. В результаті виникають нудота, слабкість і загальне погіршення самопочуття.

Симптоми токсикозу

Токсикоз проявляється вже на перших тижнях вагітності підвищеним слиновиділенням, нудотою і блювотою. У більшості вагітних він протікає в легкій формі, але при сильному токсикозі раннього терміну блювота може виникати кілька десятків разів на добу.

Коли виникає та зникає токсикоз

Зневоднення і виснаження організму вкрай небезпечні, вони можуть привести до сильного погіршення стану. У нормі неприємні симптоми проходять до 14-16 тижня вагітності, далі нудота і блювота виникати вже не повинні. Продовження токсикозу у 2 триместрі може бути ознакою захворювання, не пов'язаного з вагітністю. Відновлення токсикозу в 3 триместрі свідчить про гестоз – стан, який загрожує вагітності й вимагає негайного звернення до лікаря.

Як лікувати токсикоз?

Загальними правилами при токсикозі на ранніх термінах вагітності є харчування частими невеликими порціями та дотримання дієти. Помірна фізична активність і прогулянки можуть істотно поліпшити самопочуття майбутньої мами.

Можливі наслідки токсикозу можуть порушувати розвиток плода і загрожувати нормальному перебігу вагітності. Лікар може призначити лікарську терапію, амбулаторні процедури (крапельниці), постільний режим або стаціонарне лікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.