Про це повідомили у Національному центрі з контролю і профілактики захворювань.

Читайте також: Лихоманка Західного Нілу: шляхи зараження, симптоми та лікування

Зазначається, що у 183 людей зафіксовано порушення центральної нервової системи. За місяць число жертв зросло у 2,5 рази. За даними організації на 23 серпня зареєстровано 11 загиблих і 107 випадків захворювання.

Вірус лихоманки Західного Нілу у Греції вперше було виявлено в 2010 році. У 2010-2014 роках від лихоманки Західного Нілу померли близько 80 осіб. У 2015 і 2016 роках не було зареєстровано жодного випадку захворювання. У 2017 році повідомлялося про 48 випадків захворювання і про п'ять загиблих. Крім Греції, лихоманка Західного Нілу виявлена ​​ще у восьми країнах Європи.

Захворювання переноситься комарами. Спалах хвороби у 2018 році пов'язаний з високими показниками температурами та опадами на початку літа.

У Національному центрі з контролю і профілактики захворювань пропонують використовувати заходи індивідуального захисту від укусів комарів: москітні сітки в районах з великою чисельністю комарів, інсектициди, сорочки з довгим рукавом і штани, не допускати стоячої води на ділянках біля будинку.

Читайте також: Заборона ліків: які препарати заборонили в Україні

Додамо, що за сім місяців 2018 року в Україні зареєстровано три випадки захворювань на геморагічну лихоманки Західного Нілу. За аналогічний період 2017 року – один випадок.

Як проходить перебіг лихоманки Західного Нілу та симптоми захворювання?Симптомами хвороби є гарячковий стан, головний біль, втома, біль в м'язах, нудота, блювота, іноді висип і збільшення лімфатичних вузлів. Якщо не звернутися вчасно за медичною допомогою, то можливий летальний результат. Вірус може привести до ускладнень в центральній нервовій системі, а саме енцефаліту, менінгіту або паралічу.

Лихоманка Західного Нілу, симптоми лихоманки Західного Нілу