Про це пише Swissinfo.ch.

Читайте також: В Німеччині почали випробувати вакцину проти коронавірусу на людях

За словами вченого, розроблена вакцина як подразник для імунної системи організму використовує рецептор – зв'язувальний домен (RBD) – ту частину білкових шипів на поверхні вірусу, яка прикріплюється до рецепторів на мембрані клітини-жертви та дозволяє частинкам проникати в неї.

У порівнянні з іншими лабораторіями, вакцина швейцарської команди ґрунтується на унікальному підході, в рамках якого використовуються так звані "вірусоподібні частки", які – на відміну від самого вірусу – не є інфекційними та забезпечують організму хорошу імунну реакцію.


Вакцину обіцяють в жовтні / Фото Pixabay

Прототип вакцини лабораторія створила ще в лютому, майже відразу після того, як був розшифрований геном SARS-CoV-2. Вони сподіваються успішно провести клінічні випробовування до середини осені й почати вакцинацію громадян.

У Swissmedic (наглядовий орган) заявили, що знають про успіхи Бахмана, який також є професором імунології в Дженнерівському інституті Оксфорда, і відзначили, що "жовтень, звичайно, виглядає досить оптимістично, але ці терміни правдоподібні".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.