Скоротили пільгові категорії осіб, зокрема, матерів-одиначок та осіб, яким залишилося 1-2 роки до виходу на пенсію. Частина з них не погодилися на нові зумови – звільненим пропонували 5 вакантних посад медсестер.

До теми В Україні зафіксували 897 випадків коронавірусу

За словами лікарів, процедура реорганізації їхнього медзакладу почалася ще у 2019 році. Тоді до пологового будинку приєднали кілька жіночих консультацій.

Кожного з лікарів змусили написати окремо заяви про добровільний перехід до жіночої консультації №1. Всі лікарі погодилися, бо запевнили, що не буде ніякого скорочення,
– зазначила звільнена лікарка Оксана Дяченко.

Головна лікарка пологового будинку Ольга Чирва пояснила, що основною проблемою було відсутність фінансування і скорочення – вимушене. При цьому, вона та деякі лікарі залишилися працювати на півтори ставки. Начальник управління охорони здоров'я області Дмитро Кравцов працює там за сумісництвом на пів окладу.

кравцов
Дмитро Крацов / Фото з фейсбука Дмитра Кравцова

Сам же Кравцов пояснив, що управління не має відношення до цих звільнень і це є юридичною компетенцією директора комунального некомерційного підприємства. Безробітні подали позов до суду на свою колишню керівницю.

У зв'язку з цим, прокуратура міста Суми почала розслідувати законність такого рішення. Справу за статтею про незаконне звільнення працівників порушили 1 квітня 2020 року.

У рамках кримінального провадження буде встановлено правомірність звільнення медиків в умовах пандемії. Досудове розслідування доручено слідчим Сумського відділу поліції,
– йдеться в повідомленні.

Медики добиватимуться справедливості, адже в умовах карантину, залишилися без можливості влаштуватися на роботу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.