Це призводить до того, що коли людина справді потребуватиме антибіотика призначить його лікар, то він їй не допоможе вилікувати хворобу.

Читайте також: 5 випадків, коли даремно приймати антибіотики

Педіатр та пульмонолог Олена Орлова пояснила, у яких випадках антибіотики не будуть ефективними.

1) Неправильно обраний антибіотик

Наприклад, пневмонія спричинена мікоплазмою, а лікар призначив інший антибіотик. Запобігти цьому складно. Проте є ознаки, за якими медики можуть визначити вид бактерії. Але іноді картина нетипова. У випадках, коли антибіотик потрібен, не рекомендується відкладати його прийом до результатів обстеження, тим більше, точно діагностувати збудника пневмонії, наприклад, буде вкрай важко. У цих випадках антибіотик змінюють на інший.

2) Неправильно підібрана доза

Наприклад, дози, зазначені в інструкції до пеніцилінів для прийому всередину, зазвичай будуть малі. А у випадках отиту, пневмонії, доза підвищується ще сильніше. Не всі лікарі та пацієнти про це знають.

3) Бактерія стійка до цього антибіотика

У цьому випадку все підібрано правильно, але бактерія виявилася хитрішою. Боротися з цим важко, може знадобитися і госпіталізація. Щоб запобігти цьому, потрібно дотримуватися лише однієї поради – не використовувати антибіотики без показань.

У яких випадках антибіотики не допоможуть
У яких випадках антибіотики не допоможуть

4) Призначення антибіотиків без показань

При вірусній інфекції прийом антибіотика не знизить температуру і не позбавить симптомів. Антибіотик не вплине на залишковий кашель після ГРВІ. А він може тривати місяць. За цей час нещасна дитина або ж дорослий встигає пройти кілька курсів антибіотиків.

При зміні антибіотика через два дні температура може впасти. Насправді ж, хвороба пройшла сама, а антибіотик ніяк не вплинув на перебіг захворювання.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.